Okan Gaytancıoğlu: "Öğretmenlerin Özlük Haklarıyla Ücretleri Yükseltilmeli"

Okan Gaytancıoğlu: "Öğretmenlerin Özlük Haklarıyla Ücretleri Yükseltilmeli"

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, yarın bir gün süreyle iş bırakacak öğretmenlere destek verdi. Gaytancıoğlu, "Bu sınavla öğretmenleri kategorilere ayırmak istiyorlar. Uzman, başöğretmen. Bir tane başöğretmenimiz var. O da ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk" dedi.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, bugün Eğitim İş Sendikası Mali Sekreteri Hüseyin Selçuk ve Genel Örgütlenme Sekreteri Şenol Eyüboğlu’yla bir araya geldi. Gaytancıoğlu, şu açıklamayı yaptı:

"ÖZLÜK HAKLARIYLA, ÜCRETİ YÜKSELTİLMELİ"

"Yarın öğretmen ve öğrenciler okula gitmeyecek. Neden? Öğretmenler bir günlük iş bırakıyor. Haklılar. Özlük haklarının iyileştirilmesinden tutun, dayatılan bir sınava girmek istemiyorlar. Bu sınavla öğretmenleri kategorilere ayırmak istiyorlar. Uzman, başöğretmen... Bir tane başöğretmenimiz var. O da ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Öğretmenler yoksulluk sınırının altında, açlık sınırının civarında maaş alıyorlar. Öğretmen kadrolu şekilde görevine devam etmeli. Ve özlük haklarıyla ücretleri yükseltilmeli.”

"BU SINAV DERHAL İPTAL EDİLMELİ"

Eğitim İş Sendikası Mali Sekreteri Hüseyin Selçuk ise "Vekilime teşekkür ediyoruz. Öğretmen camiasından olduğu için, yarın yapacağımız iş bırakma eylemine verdiği için. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bu sınav derhal iptal edilmeli ve Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun tüm paydaşlarla birlikte yapılmasınıçok önemsiyoruz" dedi.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı