30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Şarköy'de, Hande Yener Rüzgârı Esti

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, Şarköy'de, Hande Yener Rüzgârı Esti

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Şarköy ilçesinde Fener Alayı ve Hande Yener konseri düzenledi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Şarköy ilçesinde Fener Alayı ve Hande Yener konseri düzenledi.

Şarköy ilçesinin Şehitlik Parkı’nda Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var’ın katılımı ile gerçekleştirilen Fener Alayı'na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar ellerinde taşıdıkları Atatürk resimleri ve Türk bayrakları ile bayram coşkusunu sokaklara taşıdı.

Bayramı coşkusu, Fener Alayı’nın ardından Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen Hande Yener konserine ile devam etti. Büyük bir coşku içinde gerçekleştirilen konserde Hande Yener konser boyunca en sevilen şarkılarını seslendirdi. Konser bitiminde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, Hande Yener’e çiçek takdim etti.

Burada bir konuşan Başkan Albayrak, “Yürekleri Atatürk ve Cumhuriyet sevgisiyle çarpan çok değerli vatandaşlarımız, bugün ülkemiz ve ulusumuz için tarihi bir gün… Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 100. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. 30 Ağustos, "Ya istiklal, ya ölüm" diyen ulusumuzun Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıktığı gündür. İşte böylesine büyük bir zaferin 100. yıl dönümüzde 30 Ağustos Zafer Bayramımızı coşku içerisinde kutluyoruz. Çok değerli sanatçımız Hande Yener’in muhteşem performansı ile Zafer Bayramı coşkusu doruğa ulaştı. Muhteşem sahne performansı için değerli sanatçımıza teşekkür ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu en güzel şekilde yaşayan siz değerli vatandaşlarımızı en içten duygularımla tebrik ediyorum. Böylesine anlamlı bir gecede yurdumuzun kurtarıcısı ve Cumhuriyet’imizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum. Yaşasın 30 Ağustos, yaşasın Atatürk, yaşasın istiklal kahramanlarımız” dedi.

Hande Yener de Tekirdağ’da olmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek, başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak olmak üzere 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinliklerinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı