Aydın Büyükşehir’in Kurslarıyla Üniversiteye Hazırlanan Gençler Memnun

Aydın Büyükşehir’in Kurslarıyla Üniversiteye Hazırlanan Gençler Memnun

Aydın Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin düzenlediği üniversite sınavı hazırlık kurslarıyla sınava hazırlanarak üniversiteli olan gençler, kursların ücretsiz olmasının kendilerine sağladığı faydayı ve kursların kalitesini anlattı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin düzenlediği üniversite sınavı hazırlık kurslarıyla sınava hazırlanarak üniversiteli olan gençler, kursların ücretsiz olmasının kendilerine sağladığı faydayı ve kursların kalitesini anlattı.

Büyükşehir’in kurslarında sınava hazırlanarak Hukuk Fakültesi’ni kazanan Aybüke Devrim, şöyle konuştu:

“Ben kurslara ikinci dönem gelmeye başladım. Hocalarımız bizimle çok ilgilendi. Eğitim, konu anlatımları ve soru çözümleri çok iyiydi. Aynı zamanda deneme sınavları oluyordu; benim için çok yararlı oldu. Burayı bütün öğrencilere tavsiye ediyorum. Çok memnun kaldım ve hukuku kazandım.

“SORU ÇÖZEREK KAZANDIK”

Kursta soru çözümlerimiz çok fazlaydı. Eğitmenlerimiz sorularımız hakkında bize çok yardımcı oluyorlardı. Bize her kaynaktan soru gösteriyorlardı. Ben konu anlatımlarından ziyade çok soru çözmemizle kazandığımızı düşünüyorum. Ücretsiz olarak düzenlenmesini de çok faydalı buluyorum. Özellikle çevremizde dershaneye gidemeyecek öğrencilerimiz var ya da dershaneye gitse bile faydasını göremeyenler var. Dolayısıyla böylesi bir kursun olmasıçok yararlı.”

“DİĞER DERSHANELERDEN DAHA GÜZEL”

Hacettepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nü kazanan Hüseyin Aykut ise “İki yıl emek verdim ve kazandım. Büyükşehir Belediyesi’nin çok fazla katkısı oldu. Bütün eğitmenlerimizden Allah razı olsun. Kursların ücretsiz olması maddi durumu olmayan öğrenciler için çok önemli. Diğer dershanelerden hiçbir farkı yok hatta daha güzel. Önümüzdeki yıl üniversiteye gidecek öğrencilere kesinlikle tavsiye ediyorum. Paralarınıüniversite için saklasınlar. Böyle bir kurum açtığı için Özlem Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

“PARANIZ CEBİNİZDE KALSIN”

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hemşireliği kazanan Yılmaz Yılmaz, “Çok mutluyum. Sağlık sektörü olması ayrı bir güzellik; önü açık ve iş bulma şansım yüksek. Gençlik Merkezi’ni bana arkadaşım önermişti. Başta ücretsiz olmasından dolayı eğitim kalitesinin düşük olacağıyla ilgili bir önyargım vardı. Ama tam aksine eğitim kalitesi belli başlı dershanelerle kıyaslanabilecek kadar yüksekti, kimi dershanelerden de kat kat yüksekti” dedi. Üniversiteye hazırlanmak isteyen gençleri Gençlik Merkezi’ne davet eden Yılmaz, “Kesinlikle tavsiye ediyorum, paranız cebinizde kalsın. Pandemiden dolayı 10. ve 11. sınıfı göremedim. Gençlik Merkezi’yle 12. sınıfta bu arayı tek yılda kapattım” diye konuştu.

Gençlik Merkezi’nden üniversiteyi kazanan gençlerden Elif Yaman ise ücretsiz kurstan ve eğitimci kadrosundan dolayı kendisini şanslı gördüğünü belirterek, şunları söyledi:

“İYİ Kİ KAYDOLDUM”

“Benim Gençlik Kültür Merkezi’nde eğitim görme isteğim bir arkadaşım sayesinde oldu. Aklımda mezuna kalırsam iyi bir dershaneye yazılmak vardı, ama o arkadaşım öğretmenleri o kadar çok övdü ki hiçbir dershane araştırması yapmadan Gençlik Merkezi’ne kaydoldum. İyi ki de kaydoldum.”

Gençlik Merkezi’nde Türkiye geneli deneme sınavlarının da ücretsiz yapıldığının altınıçizen Yaman, üniversite hayali kuran gençleri Gençlik Merkezi’ne davet etti. Yaman, “Bize bu olanakları sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na çok teşekkür ederim. Ülkede öğrencilere verilmeyen değeri şehrimizde bize vererek umut ışığı olan başkanımıza minnettarım” dedi.

Büyükşehir Belediye BaşkanıÖzlem Çerçioğlu ise öğrencilere eğitim hayatlarında başarı temennilerini iletirken, her zaman gençlerin yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı