Ayvalık Belediye Başkanı Ergin, Öğrencileriilk Günlerinde Yalnız Bırakmadı

Ayvalık Belediye Başkanı Ergin, Öğrencileriilk Günlerinde Yalnız Bırakmadı

Ayvalık’ta 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının açılışı törenle yapıldı.

Ayvalık’ta 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının açılışı törenle yapıldı.

Ayvalık’ta yeni eğitim ve öğretim yılının açılışına ait çelenk sunma töreni, ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlendi.

Törende, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Belediye Başkan Yardımcısı Ersan Bahar, CHP Ayvalık İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, ilçe milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar hazır bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır’ın Atatürk anıtına çelenk sunmasının ardından tören, Sakarya İlkokulu öğrencilerinden Fatma Nisa Özcivan ve Gökçe Demir’in günün anlam ve önemine ilişkin şiirleri seslendirmesiyle sona erdi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, konuşmasında şunları söyledi:

"GELECEĞİMİZİN TEMİNATI OLARAK GÖRDÜĞÜMÜZ BU YAVRULARIMIZ İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAYI SÜRDÜRECEĞİZ"

“Uzun bir yaz tatili sonunda yeni eğitim öğretim dönemi başladı. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, geleceklerini şekillendirecek olan okul sıralarına yeniden kavuştu. Onlar azimle eğitimlerini sürdürürken, aileleri de sabırla onların geleceğinin şekillenmesini beklemektedir. Bizler de evlatlarımızın daha iyi bir geleceğe hazırlanması adına üzerimize düşeni yapacağız. Özellikle eğitim alanında birçok çalışma ortaya koyduk ve koymaya devam edeceğiz. Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz bu yavrularımız için gece gündüz çalışmayı sürdüreceğiz. Onlara daha iyi bir gelecek bırakma adına ne gerekiyorsa yapacağız. Bizlerin bu çabası karşısında öğrencilerimiz de üzerine düşeni yaparak derslerinde başarı elde edecekler. Vatanına, milletine ve devletine faydalı birer birey olma adına onlar da yoğun bir çaba ve gayret harcayacaklar. Ben bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen ve öğrencilerimizin yeni eğitim öğretim dönemini tebrik ediyor, eğitim hayatlarında başarılar diliyorum.”

Kaynak: ANKA Haber Ajansı