Başkan Böcek Kemerli Turizmcilerle Buluştu

Başkan Böcek Kemerli Turizmcilerle Buluştu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kemer ilçesinde turizmcilerle bir araya gelerek sorunları dinledi, yaşama geçirilecek altyapı projeleriyle ilgili bilgi verdi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kemer ilçesinde turizmcilerle bir araya gelerek sorunları dinledi, yaşama geçirilecek altyapı projeleriyle ilgili bilgi verdi.

Başkan Böcek, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’yla birlikte Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz ve turizmcilerle buluştu. Belediye bürokratlarının da hazır bulunduğu toplantıda Böcek, bölgenin altyapı sorunlarından ve çözüm önerilerinden bahsetti.

“Ben, sen yok biz varız. Biz birlikte yaparız” diyerek hizmet yolculuğuna çıktıklarını belirten Böcek, Gazipaşa’dan Kaş’a kadar muhtar, sivil toplum örgütleri, turizmcilerle görüşerek ortak akılla, kimseyi ötekileştirmeden hizmetlerine devam ettiklerini aktardı. Turizm sektörünün pandemide sıkıntılı günler geçirdiğini de hatırlatan Böcek, “Bugün baktığımızda 8,5 milyon turisti geçtik. İnşallah bu yıl 10 milyon turisti de geçeceğiz” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesine oranla Türkiye’nin en borçlu belediyeleri arasında ilk sıralarda yer aldığına dikkat çeken Böcek, “298 milyon euro borcu olan bir belediye. Borç lügatı yapmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bakanlıklarla, kurumlarla siyaset üstü bir anlayışla çalışıyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile iş birliği içinde Serik-Belek arıtmasının açılışını gerçekleştirdik. Sizlerin önerileri doğrultusunda da çok kısa süre içerisinde Kemer-Göynük ve Beldibi arıtmalarının yenilenmesi, kapasitelerinin artırılmasıçalışmalarını masaya yatırıyoruz” diye konuştu.

Toplantıda Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürü İbrahim Kurt da bölgede planlanan altyapı yatırımlarını anlattı. Kurt, şunları söyledi:

“Kemer’le ilgili en önemli sorunlardan bir tanesi arıtma tesisleri. Bugüne kadar bu arıtma tesislerinin sağlıklışekilde çalışmasıyla ilgili gerekli ıslahlarını yaptık, Çevre Bakanlığı’nın istediği şartlarda çalışmasını sağlıyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Belediyemizin iş birliğinde yapılan Serik arıtmaları Türkiye’ye örnektir. Bu iş birliği protokolünde Kemer bölgesindeki arıtmalar başta olmak üzere Alanya’ya kadar tüm turizm bölgelerindeki arıtmaların Turizm Bakanlığı ile iş birliği içerisinde yapılmasıöngörülmüştür. Öncelik Kemer Çamyuva Arıtma Tesisi yapımında, devamında da Göynük Arıtma Tesisi yapımında olacaktır. Şu anda her ikisi de Turizm Bakanlığı’nın öncelikli bütçe planlaması içerisindedir. Büyük ihtimalle bu yıl içerisinde ihalesi gerçekleşecektir.”

Kemer’in diğer bir önemli sorununun da içme suyunun sürekliliğini ve sürdürülebilirliğini sağlamak olduğunun altınıçizen Kurt, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Başkanımız Muhittin Böcek’in talimatlarıyla Kemer bölgesinin tamamının içme suyunu Kiriş bölgesinden sağlıyoruz. Önümüzdeki 25 yılı rahat şekilde görebilmemiz için Kemer’deki tüm pompa istasyonlarını ve terfi istasyonlarını Kemer Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu’nun da destekleriyle değiştirdik. Turizm sezonuna girerken zaman zaman şikayet aldık ama bunu yapmak durumundaydık. Şu anda tamamladık.”

Kaynak: ANKA Haber Ajansı