Başkan Seçer, Anamur Ve Bozyazı Kırsalında Yurttaşla Buluştu

Başkan Seçer, Anamur Ve Bozyazı Kırsalında Yurttaşla Buluştu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Anamur ve Bozyazı kırsalında yurttaşla bir araya geldi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Anamur ve Bozyazı kırsalında yurttaşla bir araya geldi.

Başkan Seçer’in ikinci bölge turları, Anamur ve Bozyazı ilçelerinin yayla köylerini ziyaretiyle devam etti. Bölge sakinleri ile bir araya gelen Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nden beklenen hizmetleri yurttaştan dinledi.

İlk olarak Anamur Turizm ve Kültür Derneği’ni ziyaret eden Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nin Anamur’da yapacağı“Emekli Evi” ve “Okuma Salonu” inşaatını inceledi. Anamur’un Çeltikçi Mahallesi’nde yer alan serayı gezen ve yetişen tropikal meyveleri inceleyen Seçer, “Anamur’da yeni bir tropikal cennet doğuyor. Buralarda avokado, çarkıfelek, papaya, yıldız meyvesi, ejder meyvesi yetişiyor. Büyükşehir Belediyesi olarak fide-fidan desteği yapıyoruz ve bu meyveler de, yaptığımız fide ve fidanların ürünleri. Muz da elbette Anamur için çok şey ifade ediyor. 30 bin dönüm alanda 180 bin ton üretimi olan muz, Anamur’un ekonomik hasılasının çok önemli bir kısmını oluşturan meyve. Anamur, Bozyazı, Aydıncık; tropikal meyvelerden, ceviz ve elma ağaçlarına kadar her türlü meyvenin yetiştiği bir yeryüzü cenneti” dedi.

Anamur merkezden ayrılarak sırasıyla Kaş, Abanoz ve Halkalı mahallelerine geçen Seçer, yurttaşla sohbet ederek talepleri dinledi. Buradan Akpınar Mahallesi’ne geçen Seçer, ziyaretlerde özellikle yol konusundaki sorulara yanıt verdi. Seçer, Akpınar’ın ardından Bozyazı’nın Ardıçlıtaş Mahallesi’ni ziyaret etti. Seçer, son olarak ise Bozyazı’nın Elmakuzu Mahallesi’nde yurttaşla bir araya geldi.

Çamlıyayla'dan Mut'a kadar her yeri gezdiğini ve yurttaşın taleplerini yerinde almak istediğini söyleyen Seçer, şöyle konuştu:

“VATANDAŞIN DÜŞÜNCESİÖNEMLİ SİYASET BEZİRGANLARININ DEĞİL”

“Ülke olarak, özellikle ekonomik anlamda zor bir dönemden geçiyoruz. Fakat bizim için de kolay bir dönem değil. Göreve geldiğim günden bugüne kadar, bana oy veren vermeyen 2 milyon Mersinli’nin Belediye Başkanıyım. Fakat, yerel yönetim olarak hizmet yapmak için kullanacağımız krediye, finansmana, hibelere ulaşamıyoruz. Kamuda, bakanlıklarda evraklarımız gecikiyor, basit tahsisler yapılmıyor. Ayağımızda prangalar var. Bunlar da bizi sıkıntıya sokuyor, hizmetleri geciktiriyor, enerjimizi alıyor. Benim görevim hizmet yapmak. Hizmet yaparken de temel prensibimiz; adaletli olmak, kul hakkı yememek, kamunun malını peşkeşçekmemek, ayrımcılık yapmamak ve hizmetleri eşit götürmektir. Biz bu bilinçle, bu birikimle, bu terbiyeyle, bu anlayışla görevimizi yapıyoruz. Ben ne yaptığımı biliyorum. Hizmetlerimin yansımalarını görüyorum. Vatandaşlarımızın, hizmetlerimizle ilgili ne düşündüğünü biliyorum. Benim için vatandaşın düşüncesi önemli, siyaset bezirganlarının değil.

“HER ŞEY YOL, ASFALT, KÖPRÜ DEĞİL”

Rutin belediyecilik hizmetlerini düzenli bir şekilde yapıyoruz. Bunun yanında da sosyal hizmetlerle insanlara dokunuyor ve belediyecilikte tarih yazıyoruz. İhtiyaç sahibine de, yoksuluna da, yoluna da, öğrencisine de, çocuğuna da herkese yetişiyoruz. Muazzam bir şekilde çalışıyor ve hizmetlerimizi yapıyoruz. Zamanında çok üstüme geldiler. Bana ‘çorbacı başkan’ dediler. Yaptığımız işleri küçümsediler. Sonra baktılar ki, bu işler önemli. Şimdi herkes tebrik ediyor. Her şey yol, asfalt, köprü değil. Bugün iki üniversitenin kapısında ve 30 mahallede, 3,5 liraya üç çeşit yemek satış noktalarımız var. Kışın kentin her noktasında sıcak çorba dağıtıyoruz. Şu anda cenazesi olan vatandaşlarımız için, taziye yemeği uygulamasını da başlattık. Ekonomik krizi, herkesin iliklerine kadar hissettiği bir dönemde, bu hizmetlerin değeri daha iyi anlaşıldı. Biz, insanların gönlüne dokunmaya çalışıyoruz.

“ZİYARET, ZARAFET, ZİYAFET”

Güzel hizmetler yapıyoruz. Onun için buradayım. Ben, sözümün ağırlığı olduğuna inandığım için bu kadar rahat geziyorum, insanlara birebir anlatıyorum. Mersin Büyükşehir Belediyesi, 3 buçuk yıldır görevini layıkıyla yapıyor ve yapmaya da devam edecek. Ziyaret, zarafet, ziyafet. Siyasetçinin insan ilişkileri iyi olacak. Hastaya ziyarete gidecek, cenazesi varsa başsağlığına gidecek, mutlu günü varsa kutlamaya gidecek. Zarafetli olacak, asil olacak, kibar olacak, insanları kırmayacak. Bir de gönlü bol olacak, insanları koruyacak.”

Kaynak: ANKA Haber Ajansı