Binlerce Müziksever, ‘şişli Plak Festivali’nde Buluştu

Binlerce Müziksever, ‘şişli Plak Festivali’nde Buluştu

Şişli Belediyesi'nin bu yıl 2’ncisini düzenlediği 'Şişli Plak Festivali’, İstanbul’un önemli plak koleksiyoncularını, plak müdavimlerini ve binlerce müzikseveri bir araya getirdi.

Şişli Belediyesi'nin bu yıl 2’ncisini düzenlediği "Şişli Plak Festivali’, İstanbul’un önemli plak koleksiyoncularını, plak müdavimlerini ve binlerce müzikseveri bir araya getirdi.

Şişli Belediyesi tarafından hayata geçirilen Şişli Plak Festivali’nde binlerce müziksever, söyleşiler, konserler, plak mezatları, imza günleri ve konserlerle müzik dolu iki gün geçirdiler.

17-18 Eylül 2022 tarihleri arasında Feriköy Organik Pazarı alanında gerçekleştirilen kapsamında ilk gün; Bulutsuzluk Özlemi ve Balkan müzikleriyle herkesin beğenisini kazanan Kolektif İstanbul, ikinci gün ise Yeni Türkü konser verdi. Tuna Kiremitçi de Eda Baba ve Özge Fışkın gibi güçlü vokallerle sahne aldı.

Vigor Kültür Sanat'ın sanat danışmanlığını yaptığı festivalde, Murat Beşer moderatörlüğünde Taner Öngür ve Tarkan Gözübüyük; Murat Meriç moderatörlüğünde Murat Ertel, Kanat Atkaya moderatörlüğünde ise Yekta Kopan, Görgün Taner ve Murat Abbas'ın konuk olduğu özel söyleşiler gerçekleştirildi.

İki gün üst üste yapılan plak mezatında ise birbirinden kıymetli 45’likler ve plaklar müzikseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

“BOMONTİ KÜLTÜR VE SANATIN MERKEZİ OLACAK”

İki gün boyunca festival alanında müzikseverlerle buluşan Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, “Bu yolculuğa çıkarken bir hayalimiz vardı, plak seviyorduk, müziğe tutkunduk. Ben de bir plak koleksiyoneri olarak çok heyecanlıydım. Geçen yıl ilkini yaptığımız Şişli Plak Festivali muhteşem bir ilgi gördü ve çok güzel anılar biriktirdik. Bu da bize ikincisini gerçekleştirmek için büyük bir motivasyon kaynağı oldu. Kültür- sanat alanında çok büyük bir eksiklik vardı. Deyim yerindeyse ülkemizde pek çok alanda olduğu gibi bu alanda da yoksulluk çekiyorduk. Ülkemizin yetiştirdiği çok kıymetli sanatçılarla, müzik insanlarıyla ve siz müzikseverlerin katkısıyla bu alanı taçlandırdık” dedi.

Keskin, Şişli haklına müjde vererek, “Bomonti’yi kültürün, sanatın merkezi yapmak istiyoruz. Bomonti bir açık hava müzesi olacak, önümüzdeki günlerde sizlere çok güzel haberlerimiz olacak” diye konuştu.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı