Bir Ay Sürecek ‘beşiktaş Festivali’ Yarın Başlıyor

Bir Ay Sürecek ‘beşiktaş Festivali’ Yarın Başlıyor

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen ve bir ay boyunca devam edecek “Beşiktaş Festivali” yarın başlıyor.

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen ve bir ay boyunca devam edecek “Beşiktaş Festivali” yarın başlıyor.

Büyük Zafer’in 100’üncü yılında Kenan Doğulu konseriyle başlayacak festivalde, 1 Ekim’e kadar birçok sanatçı Barbaros Meydanı ve Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’nda sahne alacak. Açık hava sinema gösterimleri, yoga etkinlikleri ve çocuklar için tiyatro oyunları da festival kapsamında yurttaşla buluşacak. 31 Ağustos’ta Selda Bağcan, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde ise Goran Bregoviç Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda sevenleriyle bir araya gelecek.

3-11 Eylül günleri arasında Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’nda halk müziği şöleni yaşanacak. 3 Eylül’de Barabar, 4 Eylül’de Oğuz Aksaç, 7 Eylül’de Musa Eroğlu, 8 Eylül’de Hüseyin Turan, 9 Eylül’de Yekpare, 11 Eylül’de Erdal Erzincan Beşiktaşlılarla bir araya gelecek. 14 Eylül’de ise Kerem Görsev, Quartet Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’nda piyano resitali sunacak.

Festival kapsamında; İngiliz sanatçı Luke Jerram’ın yarattığı“Museum of the Moon” (Ay Sergisi) sanatseverlerin beğenisine sunulacak. “Beşiktaş MoonFest”te ise beş farklı usta isim Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’nda sahne alacak. 16 Eylül’de Bülent Ortaçgil, 18 Eylül’de Duygu Soylu, 19 Eylül’de Tuluğ Tırpan Trio, 20 Eylül’de Nil Karaibrahimgil ve 21 Eylül’de de Jülide Özçelik sevenleriyle buluşacak. 23 Eylül’de İskender Paydaş ve 30 Eylül’de ise Birsen Tezer yine aynı mekanda sevilen şarkılarını tüm Beşiktaşlılar için seslendirecek.

30 gün boyunca birçok yerli ve yabancı müzisyenin ağırlanacağı festivalde, müzik dışı etkinlikler, açık hava sinema, söyleşi, yoga ve benzeri aktivitelerle katılımcılara tam bir festival deneyimi yaşatılması planlanıyor. Festival, Hadise konseri ile son bulacak. Hadise sevilen şarkılarını Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda “Beşiktaş Festivali”nin son gününde İstanbullu ve Beşiktaşlı yurttaşlar için seslendirecek.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da tüm komşularını düzenlenecek festivale davet ederek, şunları söyledi:

“GELİN, BİR VE BERABER OLMANIN HEYECANINI HEP BİRLİKTE YAŞAYALIM”

“Değerli komşularım; festivaller kentlerde aidiyeti güçlendirir, bir ve beraber olma duygusunu pekiştirir. Üstüne üstlük yerel halklar için ekonomi yaratır. İşte bu yüzden biz de göreve geldiğimizde, Beşiktaş’ı bir festival kenti yapmaya söz vermiştik. Pandemi öncesinde ve pandemi döneminde dahi kurallara uygun şekilde pek çok festivale Beşiktaş’ta ev sahipliği yaptık. Şimdi ise 30 Ağustos’ta başlayacak ve tam bir ay sürecek Beşiktaş Festivali’ni düzenliyoruz. Kültür sanat ve temel haklar arasında çok güçlü bir ilişki vardır. Bu anlamda, her yaş grubundan, her sosyoekonomik seviyeden tüm yurttaşların kültür sanata erişimini çok önemsiyoruz. 1 Ekim’e kadar sürecek Beşiktaş Festivalimize herkesi bekliyoruz. Gelin, bir ve beraber olmanın heyecanını hep birlikte yaşayalım.”

Kaynak: ANKA Haber Ajansı