Bozkurt 2. Yenilenebilir Enerji Ve Kültür Sanat Festivali'ne Yoğun İlgi

Bozkurt 2. Yenilenebilir Enerji Ve Kültür Sanat Festivali'ne Yoğun İlgi

Bozkurt Belediyesi, pandemi nedeniyle verilen aranın ardından Yenilenebilir Enerji ve Kültür Sanat Festivali’nin ikincisini düzenledi.

Bozkurt Belediyesi, pandemi nedeniyle verilen aranın ardından Yenilenebilir Enerji ve Kültür Sanat Festivali’nin ikincisini düzenledi.

Bozkurt Belediyesi tarafından Yenilenebilir Enerji ve Kültür Sanat Festivali’nin bu yıl ikincisi düzenlendi. Festivalin açılışına CHP Genel Başkan yardımcıları Seyit Torun ve Gülizar Biçer Karaca ile Afyon Dazkırı Belediye Başkanıİsmail Taylan, Denizli’nin CHP’li belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı. Festivalin açılışında konuşan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, şunları ifade etti:

"1,5 SENEDİR UĞRAŞTIĞIMIZ BİR PROJEYDİ"

“İkincisini düzenlemekten büyük mutluluk yaşadığımız, Türkiye'nin dediği gibi tek ve ilk yenilenebilir enerji festivalimiz var. Pandemi ve deprem dolasıyla 2 sene 3 sene ara vermiştik. Bu sene ikincisini düzenliyoruz. 1,5 senedir uğraştığımız bir projeydi, kendi güneş enerjisi sistemleri, tarlalarımızın yanındaki arazilerde yaklaşık 9 tane tarımsal sulama kooperatif birliklerini ücretsize yakın elektrik sağlayabilmek için 1,5 sene önce bir proje başladık ve sayın Genel Başkanımızın da direktifleriyle bu projenin sonuna geldik. İstedik ki bunu bugün bir yenilenebilir güneş enerjisi festivaliyle taçlandıralım o nedenle bugün hem kültür sanat hem de enerji festivali için bugün buradayız.

"BERABER BİZ MOZAİK HALİNDE YAŞAMAKTAYIZ"

Evet bugün pek çok açılış yaptık sevgili misafirlerimizle beraber ilk önce Bozkurt’un girişinde inşa ettiğimiz ve adını geçen sene hunharca katledilen kızımız Şebnem Şirin'den aldığımız parkımızın açılışını gerçekleştirdik. Amacımız burada Şebnem Şirin’in anısını yaşatmak ve kadın cinayetlerine bozkurttan dikkat çekmekti. Ardından Bozkurt’umuzun bir başka değeri olan Türkiye çapındaki hatta bazısı ulusal çaptaki ressamlarımız eserlerini yer aldığı sergimizin açılışını gerçekleştirdik. Daha sonra festivalimizin temasını oluşturan ve büyük önem taşıyan benim için muhacir sokağımızı açtık. Biliyorsunuz Bozkurt Denizli’nin tek muhacir ilçesi bunun önemini vurgulamaya çalıştık. Bizler 19 mahallemizde Türkmen ve muhacir beraber biz mozaik halinde yaşamaktayız.”

"İLK YAPTIĞI İŞ YENİLENEBİLİR ENERJİYE YATIRIM YAPMAKTI"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ise şöyle konuştu:

"Bozkurt’ta Birsen başkanımız belediye başkanı seçildikten sonra ilk yaptığı iş yenilenebilir enerjiye yatırım yapmaktı ve Bozkurt’un ilk güneş enerjisi hatta Cumhuriyet Halk Partili ve diğer tüm belediyeler içinde de çok nadirdir. Bu ölçekteki bir belediyede güneş enerji santralinin kurulması.

Kooperatife üye olarak da şu an çok az bir zaman sonra Bozkurtlu çiftçiler neredeyse bedavaya yakın bir maliyetle elektriğe kavuşacaklar ve bunun açılışını da Sayın Genel Başkanımız gerçekleştirecek.”

“YERELDE BİRÇOK BELEDİYEMİZ İLKLERİ YAPIYOR”

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise festivalle ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Yerelde birçok belediyemiz ilkleri yapıyor vatandaşlarımızın toplumun bütün kesimlerinin taleplerini yerine getirmek için de bulunduğumuz ekonomik buhranın yükünü alma sürecinde çok ciddi katkıları oluyor. Görülüyor ki biz vatandaş için çalışıyoruz, toplumun bütün kesimlerinin sorunu için uğraşıyoruz. Burada da bunun bir örneğinin yaşanması bizim içinde çok büyük bir mutluluk vesilesi.”

“KÜTÜĞÜMÜZ AFYON’DA OLSA DA GÖNLÜMÜZ DENİZLİ’DE”

Afyon Dazkırı Belediye Başkanıİsmail Taylan da “Yenilenebilir enerjinin önemini dünyada herkes biliyor ama bununla ilgili çalışmalarda yapılıyordur belki ama bunu sağ olsun Birsen Çelik başkanım festival havasında ikincisini yaşatıyor. Biz 7-8 yıldır Birsen başkanımızla birlikte omuz omuza çalışıyoruz. Afyon’un Denizli’deki sınır ilçesiyiz, bundan da çok mutluyuz. Her zaman söylerim her ne kadar kütüğümüz Afyon’da olsa da gönlümüz Denizli’de çok teşekkür ederim ben" şeklinde konuştu.

“FARKLI ENGELLEMELER OLSA DA MÜCADELEMİZİ SONUNA KADAR DEVAM ETTİRİYORUZ”

Merkezefendi Belediye BaşkanıŞeniz Doğan ise konuşmasında şunları söyledi:

“Ülke olarak zor dönemlerden geçiyoruz. Bu şekildeki etkinlikler birlik ve beraberliği sağlıyor dayanışmayı sağlıyor. Bozkurt halkı Birsen başkanımızın yanında gerçekten çok güzel etkileşim ve iletişim var. Kutluyorum Bozkurt halkını da bu dayanışmasından dolayı tebrik ediyorum. Biz CHP'li 5 belediye başkanıyız, dayanışarak çok güzel işler yapıyoruz. Farklı engellemeler farklı kısıtlamalar olsa da mücadelemizi sonuna kadar devam ettiriyoruz. Bizim için şovmen projeler yok. Bizim için halka dokunan projeler var gönüllere giren, onların ekonomisini yüzünü güldüren projeler var.”

Kaynak: ANKA Haber Ajansı