Buca Pazarlarında Çevre Farkındalığı

Buca Pazarlarında Çevre Farkındalığı

Buca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, çevre kirliliğine karşı duyarlılığı artırmak ve sıfır atık anlayışına dikkat çekebilmek için Buca’da yer alan pazar yerlerinde binlerce uzun ömürlüçanta dağıtımı gerçekleştirdi.

Buca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, çevre kirliliğine karşı duyarlılığı artırmak ve sıfır atık anlayışına dikkat çekebilmek için Buca’da yer alan pazar yerlerinde binlerce uzun ömürlü çanta dağıtımı gerçekleştirdi.

Atık oranının en yüksek olduğu pazar yerlerinde plastik poşet kullanımını azaltmak için çalışma yürüten Buca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, özel ve şık bir tasarımla hazırlanan uzun ömürlü çantaları yurttaşlara dağıttı. Buca'nın tarihi köşk görsellerinin yer aldığıçantalar vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Belediye personeli tarafından dağıtılan çantalar kısa sürede tükendi.

DAĞITIMLAR SÜRECEK

Sıfır atık konusunda bilinç yaratmak için gerçekleştirilen dağıtım, ilk olarak Betontaş, Fırat, Şirinyer, Çamlıkule, Buca Çarşı pazar yerlerinde gerçekleştirilirken; önümüzdeki günlerde diğer pazar yerlerinde de devam edeceği açıklandı.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı