Buca’da Üzüm Kart Dönemi Başlıyor

Buca’da Üzüm Kart Dönemi Başlıyor

Buca Belediyesi, sosyal yardım faaliyetlerinde 'Üzüm Kart' projesi ile yeni bir dönem başlatıyor.

Buca Belediyesi, sosyal yardım faaliyetlerinde "Üzüm Kart" projesi ile yeni bir dönem başlatıyor.

Buca Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için sosyal yardım kartı olan "Üzüm Kart" projesini hayata geçiriyor. İlçede yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere verilecek olan yardım kartı, 500 TL tutarında olacak. Vatandaşlar 12 ay boyunca kullanabilecekleri Üzüm Kart ile anlaşmalı marketlerden alışveriş yapabilecek.

ESNAFIN DA YÜZÜ GÜLECEK

Belediye tarafından yapılan sosyal yardım faaliyetlerinin etkin ve doğru kullanımını sağlamak amacıyla başlatılan "Üzüm Kart" projesinde kart dağıtımları yakın zamanda yapılacak. Bu proje ile bir yandan vatandaşların bütçelerine katkı sağlamayı planlayan Buca Belediyesi, diğer yandan da Bucalı esnafın yüzünü güldürmeyi amaçlıyor. Kart sahipleri anlaşmalı ilçe esnafından alışveriş yaparak Buca ekonomisinin canlanmasına da katkı sağlayacaklar.

KILIÇ: "DAYANIŞMA ANADOLU KÜLTÜRÜ"

Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın Anadolu kültürünün en önemli özelliği olduğunu vurgulayan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, kart ile geçim sıkıntısı olan dar gelirli ailelere ulaşarak bir nebze de olsa destek olmak istediklerini söyledi.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı