Döşemealtı Belediyesi'nden Güver Uçurumu’nda Çevre Temizliği

Döşemealtı Belediyesi'nden Güver Uçurumu’nda Çevre Temizliği

Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 17 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde paydaşlarıyla birlikte Güver Uçurumu’nda temizlik etkinliği düzenledi. Belediye Başkanı Turgay Genç’in de katıldığı etkinlikte torbalar dolusu çöp toplanırken; çöpler arasında bitkin halde bulunan bir kaplumbağa da su verildikten sonra yeniden doğaya salındı.

Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 17 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde paydaşlarıyla birlikte Güver Uçurumu’nda temizlik etkinliği düzenledi. Belediye Başkanı Turgay Genç’in de katıldığı etkinlikte torbalar dolusu çöp toplanırken; çöpler arasında bitkin halde bulunan bir kaplumbağa da su verildikten sonra yeniden doğaya bırakıldı.

Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, 17 Eylül Dünya Temizlik Günü’nü unutmadı. Günler öncesinden farkındalık yaratmak için hazırlıklar yapan ekipler, bu yıl da geniş katılımla temizlik etkinliği düzenledi.

ONLARCA TORBA ÇÖP TOPLANDI

Döşemealtı Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen etkinliğe, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Antalya Bilim Üniversitesi, Decathlon, Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Erasta AVM, Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM), Nar Masa ekipleri ve gönülüler katıldı.

Güver Uçurumu’nda yapılan temizlikte onlarca torba çöp çıkarıldı. Çöpler arasında bitkin halde bulunan bir kaplumbağa da su verildikten sonra tekrar doğaya bırakıldı.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı