Erdoğan, İstanbul'da Fethiye Gümüşdağ'ın Cenazesine Katıldı

Erdoğan, İstanbul'da Fethiye Gümüşdağ'ın Cenazesine Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclis Üyesi, Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ’ın annesi Fethiye Gümüşdağ için Fatih Camii’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı. Erdoğan cenaze töreninde, “Hepimiz için mukadder olan akıbet, 'Her nefis ölümü tadacaktır’” dedi. Cenaze töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun tokalaşması dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclis Üyesi, Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ’ın annesi Fethiye Gümüşdağ için Fatih Camii’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı. Erdoğan cenaze töreninde, “Hepimiz için mukadder olan akıbet, "Her nefis ölümü tadacaktır’” dedi. Cenaze töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun tokalaşması dikkat çekti.

İBB Meclisi’nin AKP’li üyesi, Medipol Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın annesi Fethiye Gümüşdağ dün hayatını kaybetti. Fethiye Gümüşdağ için bugün Fatih Camii’nde öğle namazı sonrasında cenaze töreni düzenlendi. Göksel Gümüşdağ'ın taziyeleri kabul ettiği törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ile siyaset ve spor camiasından çok sayıda kişi katıldı.

"BELKİ DE YAKINLARI BÖYLE BİR ŞEYİ BEKLEMİYORDU"

Erdoğan, cenaze töreninde yaptığı konuşmada, "Şu anda musallada bulunan bay ve bayan kardeşlerimizi Hakk'a uğurluyoruz. Rabbim mekanlarını cennet eylesin. Geride bıraktığı kederli ailelerine de sabırlar lütfetsin. Hepimiz için mukadder olan akıbet, "Her nefis ölümü tadacaktır.'. Hiç umulmadık bir anda Fethiye annemizi kaybettik, Hakk'a uğurluyoruz. Belki de yakınları böyle bir şeyi beklemiyordu. Rabbim zamanı gelince emanetini alıyor" dedi.

Fethiye Gümüşdağ daha sonra Etiler Ulus Mezarlığı'nda toprağa verildi.

İMAMOĞLU-ERDOĞAN TOKALAŞMASI

Bu arada, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın törende tokalaşması dikkat çekti. İkilinin arasında herhangi bir konuşma olmadı.

İBB Başkanıİmamoğlu, göreve geldiği günden beri kentin sorunları hakkında konuşmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan randevu istemiş, ancak kendisine dönüş yapılmamıştı. İmamoğlu, en son 15 Temmuz'da darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle Saraçhane'de düzenlenen programa gelen Erdoğan'ıİBB'ye çaya davet etmişti. Erdoğan, Saraçhane'deki İBB başkanlık binasına uğramadan miting alanından ayrılmıştı.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı