İgdaş“esenyurt Şebeke Şefliği” Hizmete Açıldı

İgdaş“esenyurt Şebeke Şefliği” Hizmete Açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İGDAŞ'ın Esenyurt ve çevresinde 29 mahallede hizmet verecek “Esenyurt Şebeke Şefliği”, törenle hizmete açıldı. İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar, törende yaptığı konuşmada, “Burası artık İGDAŞİstanbul İşletme Müdürlüğü’nün en büyük şebeke şefliği olacak. 283 binin üzerinde aboneye buradan kesintisiz güvenli doğal gaz arzı sağlayabileceğiz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İGDAŞ'ın Esenyurt ve çevresinde 29 mahallede hizmet vereceği “Esenyurt Şebeke Şefliği”, törenle hizmete açıldı. İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Burası artık İGDAŞİstanbul İşletme Müdürlüğü’nün en büyük şebeke şefliği olacak. 283 binin üzerinde aboneye buradan kesintisiz güvenli doğal gaz arzı sağlayabileceğiz” dedi.

Esenyurt’ta Selahattin Eyyübi Mahallesi’nde hizmete giren İGDAŞşebeke şefliği için, 26 Ağustos Cuma günü açılış töreni düzenlendi. Çok sayıda İBB ve İGDAŞ yöneticisinin katıldığı törende, açılış konuşmasınıİBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar yaptı.

Esenyurt’un 1 milyona yaklaşan nüfusu ile Türkiye’nin 57 ilinden ve 972 ilçesinden daha büyük bir ilçe olduğunu kaydeden Çağlar, şöyle devam etti:

“Büyükşehir Belediyemizin en değerli şirketlerinden İGDAŞ, kentimize güvenli doğal gaz arzının kesintisiz olarak sürdürülmesi ve abone memnuniyetini en üst seviyede sağlayabilmek için ciddi bir mesai harcıyor. Yerinde hizmet anlayışıyla Esenyurt’ta yaşayan hemşerilerimize yönelik hizmet kalitemizi artıracağız. Bundan önce bölgeyi Avcılar ve Beylikdüzü Şebeke Şefliklerimizden ortak yönetiyorduk. Bugünden sonra artık doğrudan Esenyurt Şebeke Şefliğimizden yöneteceğiz. Burasıİstanbul İşletme Müdürlüğümüzün en yoğun şebeke şefliği olacak. İstanbul’un 39 ilçesine de hiçbir ayrım yapmadan eşit hizmet götürmeye devam edeceğiz.”

"DOĞAL GAZ DAĞITIMININ ANA DAMAR SİSTEMİ"

İGDAŞ’ın yeni şebeke şefliği, Esenyurt'ta 26; Büyükçekmece’de 3 olmak üzere toplam 29 mahallede, 283 bin 500’ün üzerinde aboneye kesintisiz güvenli doğal gaz arzı sağlayabilecek. Şeflik bünyesine 28 adet bölge regülatörü, 95 adet müşteri istasyonu, 17 adet vana odası, 153 adet çelik vana, 909 adet polietilen vana bulunacak.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı