Karadeniz Ereğli Belediyesi Festival Hazırlıklarını Tamamladı

Karadeniz Ereğli Belediyesi Festival Hazırlıklarını Tamamladı

Karadeniz Ereğli Belediyesi, 21-24 Temmuz’da yapılacak olan 22. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali öncesi son hazırlıkları tamamladı.

Karadeniz Ereğli Belediyesi, 21-24 Temmuz’da yapılacak olan 22. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali öncesi son hazırlıkları tamamladı.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, perşembe günü başlayacak olan ve dört gün sürecek Türkiye’nin ödüllü festivali 22. Uluslararası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali öncesi görevli personelle toplantı yaptı. Festivalin başarılı olmasında belediye çalışanlarının büyük katkısı olduğunu belirten Başkan Posbıyık, bu yıl da yurt içinden ve yurt dışından yoğun ilgi gördüklerini belirterek, “Belediye olarak biz hazırız. Türkiye’nin ödüllü en büyük festivalini yine en iyi şekilde yapıp, kentimizin ismini dünyaya haykıracağız. Ereğli halkı festivalini sahiplendi, her türlü desteği veriyor. Dünyanın birçok ülkesinden festival için Ereğli’ye gelenler var. Geri sayım başladı” dedi.

Belediye yemekhanesinde düzenlenen toplantıda Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş, hazırlıklar konusunda bilgi verdi. Görevli personelin iş bölümleri anlatılarak gerekli planlamalar yapıldı.

POSBIYIK’TAN PERSONELE TEŞEKKÜR

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, festivalin başarıya ulaşmasında görevli personelin büyük katkısı bulunduğunu belirterek, “Sizlere teşekkür ediyorum, Kdz. Ereğli Belediyesi çalışanları artık bu konuda uzmanlaştı. Başarılı bir festivalin ardında gece temizlikçisinden en üst kademeye kadar görevli ekiplerin büyük katkısı var. Bu yıl da başarılı bir festival geçirmek için tüm hazırlıklarımız tamam, geri sayım başladı, sizlere güveniyorum” diye konuştu.

FESTİVALE YOĞUN İLGİ VAR

Yurt içi ve yurt dışından festivale yoğun bir ilginin olduğunu söyleyen Posbıyık, “Türkiye’nin ödüllü en büyük festivalini yine en iyi şekilde yapıp, kentimizin ismini dünyaya haykıracağız. Ereğli halkı festivalini sahiplendi, her türlü desteği veriyor. Maddi manevi hiçbir sıkıntımız yok. Dünyanın birçok ülkesinden festival için Ereğli’ye gelenler var. Çok sayıda telefon alıyorum. Bundan büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı