Kemalpaşa Belediyesi Sünnet Şöleni Düzenledi

Kemalpaşa Belediyesi Sünnet Şöleni Düzenledi

İzmir'in Kemalpaşa İlçesinde, Kemalpaşa Belediyesi ve Kemalpaşa Sanayici ve İşİnsanları Derneği’nin iş birliği ile düzenlen sünnet şöleni büyük ilgi gördü.

İzmir'in Kemalpaşa İlçesinde, Kemalpaşa Belediyesi ve Kemalpaşa Sanayici ve İşİnsanları Derneği’nin iş birliği ile düzenlen sünnet şöleni büyük ilgi gördü.

Kemalpaşa Belediyesi tarafında Kemalpaşa Sanayici ve İşİnsanları Derneği desteğiyle düzenlenen organizasyonda 132 çocuk, Kemalpaşa Devlet Hastanesi’nde uzman hekimler tarafından sünnet edildi. Aileleri ile birlikte kendileri için hazırlanan sünnet şölenine katılan minikler, davul zurna eşliğinde üstü açık araçlarla şehir turu attı. Ardından Dere Mesire Alanı’nda organize edilen toplu sünnet şöleninde buluşuldu.

Etkinliğe, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mutlu Can Günel, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Çok sayıda etkinliğin yer aldığı organizasyonda büyük mutluluk yaşayan minikler, palyaço ve animasyon gösterileriyle doyasıya eğlendi. Sünnet olan çocuklar ile tek tek ilgilenen Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, dijital kol saati hediyelerini çocuklara bizzat takdim etti.

BAŞKAN KARAKAYALI: BİZ KOCAMAN BİR AİLEYIZ

Rıdvan Karakayalı, "Çocuklarımız bizim geleceğimiz, en kıymetlilerimiz. Onların bu önemli gününe ortak olduğumuz için çok mutluyuz. Bizler, Kemalpaşa’da kocaman bir aileyiz. Bunun gereği olarak, çocuklarımızın mutluluğunu hep birlikte yaşamak için toplu sünnet şölenini düzenledik. Halkçı bir belediye, her zaman bu tarz sosyal sorumluluk projelerinin içinde olmalıdır. Bu düstur ile hareket ederek Kemalpaşa’da halka, topluma dokunan etkinliklere imza atmaya devam ediyoruz. Sünnet olan çocuklarımıza sağlıklı bir ömür diliyor, organizasyona katkılarından dolayı Kemalpaşa Sanayici ve İşİnsanları Derneği Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum" dedi.

Türkiye’nin içinden geçmekte olduğu ekonomik sıkıntılı dönemde bu tarz düğünlerin dar gelirli aileler için bir külfet haline gelebildiğini söyleyen KESİAD Başkanı Günel de “Biz de bu noktada elimizi taşın altına koyarak Kemalpaşa Belediyemiz ile güzel bir iş birliği yaptık ve bu sünnet şölenine imza attık. Önümüzdeki yıllarda bu tarz etkinliklerin de her zaman içinde olmaya devam edeceğiz. Kemalpaşa Belediyesi’ne bu imkanı bize verdikleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı