Küçükçekmece Belediyesi’nden ‘evde Temizlik Ve Kişisel Bakım’ Hizmeti

Küçükçekmece Belediyesi’nden ‘evde Temizlik Ve Kişisel Bakım’ Hizmeti

Küçükçekmece Belediyesi, 'Evde Temizlik ve Kişisel Bakım' hizmeti kapsamında 100’ün üzerinde ihtiyaç sahibi yurttaşa ulaşarak, evlerinin temizlik, tamirat ve tadilat işleri ile kişisel bakımlarını yaptı.

Küçükçekmece Belediyesi, "Evde Temizlik ve Kişisel Bakım" hizmeti kapsamında 100’ün üzerinde ihtiyaç sahibi yurttaşa ulaşarak, evlerinin temizlik, tamirat ve tadilat işleri ile kişisel bakımlarını yaptı.

Küçükçekmece Belediyesi, sosyal belediyecilik ilkesiyle ilçede düzenli periyotlarla gerçekleştirdiği ‘Evde Temizlik ve Kişisel Bakım Hizmeti'ni Kurban Bayramıöncesinde yoğunlaştırdı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, 100’ün üzerinde ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaşarak, evlerinin temizlik, tamirat ve tadilatı ile kişisel bakımlarını yaptı.

Tüm vatandaşların yaklaşan Kurban Bayramı’nı tebrik eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Yerel yönetimler olarak, alt yapı ve imar faaliyetlerinin tek görevimiz olmadığının, sosyal refahın sağlanmasının ve sosyal dokunun iyileştirilmesinin başlıca görevlerimizden biri olduğunun farkındayız. Sosyal belediyecilik ruhuna uygun, insana yatırımıön planda tutan bir yaklaşımın vatandaşlarımızı daha fazla mutlu ettiğini gözlemliyor bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemizde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sosyal yardımları hızlı, adil ve sürekli bir şekilde alabilecekleri, görmezden gelinmedikleri bir sistem kurduk. İhtiyaç sahiplerimizi tespit noktasında iyi bir envantere sahibiz. 65 yaşüstü büyüklerimizin gündelik yaşamdan soyutlanmadan yaşamasına, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin önüne geçmeye ve toplumsal huzur ve esenliğin sağlanmasına aracılık etmeyi sürdüreceğiz. Bu doğrultuda kentte insana dokunan hizmet politikalarıüretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

100’ÜN ÜZERİNDE İHTİYAÇ SAHİBİNE ULAŞILDI

Kurban Bayramıöncesi ilçedeki hasta, yaşlı, sosyal ve ekonomik yönden yoksun yurttaşlarla, özel gereksinimli kent sakinlerinin ev temizliği, tamirat- tadilat işlemleriyle kişisel bakımlarını gerçekleştiren ekipler, bayramı karşılamaya hazır hale getirdi. Bu kapsamda, 65 yaşüstü ve ihtiyaç sahibi 101 Küçükçekmecelinin ev temizliği belediye ekipleri tarafından yapılırken, 63 özel gereksinimli vatandaşa da kişisel bakım ve kuaförlük hizmeti verildi.

EVLERDE DİP-KÖŞE TEMİZLİK YAPILDI, KUAFÖRLÜK HİZMETİ VERİLDİ

Ekipler, ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerinde dip köşe temizlik yaparak bayrama hazır hale getirdi. Halıları süpürüp silen ekipler, cam kapı ve çerçevelerden mutfak, tuvalet ve banyoya detaylı temizlik gerçekleştirerek, tamirat ve tadilat işlemlerini de tamamladı. Özel gereksinimli, yaşlı vatandaşlar ile yatağından kalkamayan hastaları kendi evinde ziyaret eden ekipler kuaförlük ve tıraş gibi öz bakımlarını da yaptı.

BAŞVURULAR, SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ'NE YAPILIYOR

Evde bakım hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlar, Küçükçekmece İstasyon Mahallesi’ndeki Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne başvuruda bulunarak, 444 4 360 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi edinebilir.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı