Marmaris’te 100. Yıl Coşkusu

Marmaris’te 100. Yıl Coşkusu

Marmaris Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla ‘100 yıllık gurur’ temasıyla düzenlediği etkinlikte bayram coşkusu doruğa ulaştı.

Marmaris Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla ‘100 yıllık gurur’ temasıyla düzenlediği etkinlikte bayram coşkusu doruğa ulaştı.

Gün boyu araçlarla mahalleleri gezerek marşlarla bayram coşkusunu yaşatan belediye, akşam da fener alayında binlerce vatandaşı bir araya getirdi. Ketenci Otel önünde başlayan fener alayına, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, CHP Marmaris İlçe Başkanı Zekican Balcı, belediye başkan yardımcıları ve binlerce vatandaş katıldı. Türk Chooper motosiklet grubunun başınıçektiği kortejde ellerinde bayrak ve meşalelerle Atatürk Meydanı’na yürüyen vatandaşlar, çalınan marşlara ve şarkılara da eşlik etti. Kortejde 200 metrelik Türk bayrağı da açıldı.

AYDİLGE YERİNDE DURAMADI

Zafer Bayramı kutlamalarında günün en coşku dolu anı ise ünlü pop müziği sanatçısı Aydilge’nin konseri oldu. Atatürk Meydanı’ndaki konserde yerinde duramayan sanatçıya izleyiciler de aynı coşkuyla eşlik etti. Sanatçıya çiçek takdim etmek için sahneye gelen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da bir konuşma yaparak vatandaşların bayramını kutladı. Oktay, “Tam 100 yıl önce bugün Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk bu önemli zaferi biz Türk halkına armağan etti. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını minnetle, sevgiyle ve saygıyla anıyorum” diye konuştu.

İKİNCİ YÜZYILA ÖZEL KUTLAMA

Başkan Oktay, konuşmasına şöyle devam etti:

“Önümüzdeki yıl Cumhuriyetimizin 100 yılını dolduracağız ve hep birlikte ikinci yüzyıla gireceğiz. Özellikle son yıllarda dikkatimi çekmeye başlayan bir şey oldu. Ülkemizin kurucu değerlerine her türlü saldırıya rağmen başta Marmaris olmak üzere diğer illerimizde bir uyanış, kıpırdanma başladı. Bugün 30 Ağustos’ta da bu coşkuyu fazlasıyla yaşıyoruz. Bu anlamda hepinizin kendinizi alkışlamasını rica ediyorum. Ne diyorduk, geliyor gelmekte olan… İkinci yüzyılımızda daha güçlü bir demokrasiyle, daha güçlü bir parlamenter sistemle ve tüm yurttaşlarımızın daha refah içerisinde yaşayacağı Cumhuriyet Bayramı’nıçok daha farklı ve özel şekilde hep birlikte kutlayacağız. Hepimizin Zafer Bayramı kutlu olsun diyor, iyi eğlenceler diliyorum.”

Oktay, daha sonra Aydilge’ye çiçek takdim etti ve seyircilerle birlikte fotoğraf çektirdi.

Binlerce Marmarisli, konser boyunca Aydilge’nin şarkılarına eşlik ederek doyasıya eğlendi.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı