Mezitli-tempelhof-schöneberg Kardeşliğinin 10. Yılı Özel Bir Konserle Kutlandı

Mezitli-tempelhof-schöneberg Kardeşliğinin 10. Yılı Özel Bir Konserle Kutlandı

Mezitli Belediyesi'nin, Berlin Tempelhof-Schöneberg ile kardeş kent olmasının 10. yıl dönümüözel bir konserle kutlandı.

Mezitli Belediyesi'nin, Berlin Tempelhof-Schöneberg ile kardeş kent olmasının 10. yıl dönümü özel bir konserle kutlandı.

Konserde, üç Grammy ödülü sahibi dünyaca ünlü tenor Bülent Bezdüz ve Mezzo-Soprano Nihan Aydın, Rustam Rahmedov’un hem piyano çalıp hem de yönettiği orkestra eşliğinde Türk Halk Müziği'nin ve operanın unutulmaz eserlerinden oluşan bir dinleti sundu.

Konserin sonunda sahneye çıkan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, konuk Tempelhof-Schöneberg Belediye Başkanı Jörn Oltmann’a 1. Mezitli Resim Çalıştayı'nda yapılan bir tablo hediye etti.

Başkan Tarhan, “Mezitli ve Tempelhof-Schöneberg olarak kardeşşehir ilişkisini tam olarak hayata geçiren örnek iki kentiz. Mezitli’ye Aktif Yaş Alma Merkezi yaptık. Yine kentimizde yaşayan Suriyelilerin durum analizlerini yaparak bir veri haline getirdik. Şimdi de Mutlu Yaşam Merkezi yapmak için çalışmalara başladık. Berlin’in en işlek yerlerini Mezitli’mizin resimleri süslüyor. Kardeşlik ilişkilerimizi geliştirerek büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

Farklı toplumların yakınlaşmasının, sanatla, kültürel çalışmalarla ve iş birlikleri ile güçlendirilebileceğini dile getiren konuk Belediye Başkanı Jörn Oltmann ise “Mezitli ile iki farklı toplumun oluşturduğu bir aile gibiyiz. Çok önemli bir uyum içerisindeyiz. Bunu geliştirmek için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Konserin ardından Başkan Neşet Tarhan, eşi Sembol Tarhan’la birlikte, Tempelhof-Schöneberg’den gelen Belediye Başkanı Jörn Oltmann ve beraberindeki heyet şerefine özel bir resepsiyon verdi. Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi'nde verilen resepsiyonda, belediye meclis üyeleri ve ekonomi, sanat ve edebiyat dünyasından davetliler de yer aldı.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı