Mezitli’de ‘1. Resim Çalıştayı’ Sürüyor

Mezitli’de ‘1. Resim Çalıştayı’ Sürüyor

Mezitli Belediyesi, Türkiye’nin önde gelen ressamlarını 25 Ağustos’ta başlayan “1. Mezitli Resim Çalıştayı” kapsamında 1 Eylül gününe dek Mezitli Down Kafe’de ağırlayacak.

Mezitli Belediyesi, Türkiye’nin önde gelen ressamlarını 25 Ağustos’ta başlayan “1. Mezitli Resim Çalıştayı” kapsamında 1 Eylül gününe dek Mezitli Down Kafe’de ağırlayacak.

Mezitli Belediyesi ile ressam Melikşah Yıldırım ve Arzu M. Koraltan’ın organizasyonuyla; Alaybey Karaoğlu, Banu Davun, Banu Dizdar, Basri Erdem, Çiğdem Çallı, Elif Ş. Altunkaya, Gönül Aydın, Hamiyet Köseoğlu, Lütfi Kaplanoğlu, Mehmet Sağ, Meliha Yılmaz, Mustafa Köseoğlu, Nurhayat Erdem, Rüzgar Fidan, Sari Marianne Ekici, Sevinç Yıldız Düzen, Uğur Akın, Uğurcan Akyüz, Vahit Akan, Yaşar Çallı’dan oluşan ressam grubu, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ı ziyaret ederek kendilerini Mersin’de ağırladığı için teşekkür etti.

Mersin’de bulunan tüm sanatseverleri çalıştayda bir araya gelmeye davet eden koordinatör ve ressam Melikşah Yıldırım, çalıştayda Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen ressamlarla Mersin’de bulunan ressamları ve resim meraklılarını buluşturmak istediklerini dile getirdi. Mezitli’nin kültür ve sanat alanında önemli bir noktada olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Başkanımız Neşet Tarhan’ın önümüzü açması sayesinde Mezitli’ye çok sayıda eser kazandırdık. Bu çalıştayımız, daha çok eserin Mezitli’ye kazandırılması ve resim sanatının kalbinin Mezitli’de atmasını sağlayacaktır. Tüm sanatseverlerimizi bizimle birlikte olmaya davet ediyoruz. Karşılıklı olarak birbirimizden çok büyük kazanımlarımız olacaktır” dedi.

Göreve geldiği günden bu yana Mezitli’ye farklı kimlikler kazandırmak için çalıştığını söyleyen Tarhan ise şöyle konuştu:

“Mezitli çok önemli bir noktada bulunan çağdaş bir ilçe. Biz Mezitli’mizin kültür sanat kenti olarak da anılması adına sayısız çalışma yaptık. Kültür Merkezimiz, Amfi Tiyatromuzun yanında tüm gönüllü evlerimizde tiyatrodan müziğe, görsel sanatlara çok sayıda eğitimler veriliyor, sanat grupları oluşturuluyor. Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile birlikte özellikle müzik alanında çok değerli projeler gerçekleştiriyoruz. Bunların arasında elbette resim alanında yapılan çalışmalar da var. Çağdaş ve aydınlık yüzlü Mezitli halkı resim alanında da önemli çalışmalara imza atıyorlar. Değerli Ressamımız Ahmet Yeşil ve yazarımız Celal Soycan ile birlikte Resim Okuma Atölyesi’ni yine Mezitli’de yapmıştık. İnanıyorum ki çalıştayımız çok değerli bilgilerin paylaşıldığı sanatseverlerimizin buluşma noktası olacaktır. Tüm sanatsever dostlarımızıçalıştayımıza gelerek, ressamlarımızla bir arada olmaya davet ediyorum.”

Kaynak: ANKA Haber Ajansı