Tarsus Belediyesi’nden Köylere Hizmet Hamlesi

Tarsus Belediyesi’nden Köylere Hizmet Hamlesi

Tarsus Belediyesi, düzenli olarak sürdürülen hizmetlerin yanı sıra muhtarlardan ve yurttaşlardan gelen taleplerin ardından köylere hizmet hamlesi başlattı.

Tarsus Belediyesi, düzenli olarak sürdürülen hizmetlerin yanı sıra muhtarlardan ve yurttaşlardan gelen taleplerin ardından köylerde hizmet hamlesi başlattı.

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, geçtiğimiz Kurban Bayramı'nda Tarsus’taki kırsal mahalleleri ziyaret ederek muhtar ve yurttaşların taleplerini not almıştı. Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın talimatıyla taleplere göre yönlendirilen; Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Tarımsal Hizmetler, Temizlik İşleri, Veteriner İşleri, Muhtarlık İşleri Müdürlüklerine bağlı ekipler; köy sınırları içerisinde bulunan alanlarda çevre düzenlemesi, temizlik, yol bakım ve onarım, tarımsal ve hayvan destek ve sterilizasyon çalışmalarını sürdürüyor.

Köylerde düzenli aralıklarla sürdürülen işlerin yanı sıra, muhtarlar tarafından talep edilen bank ve masa temini, bakım, onarım ve tadilatlar dışında her türlü ihtiyaç malzemesinin temini, yol tamiratında çalıştırılması için kamyon, kepçe, greyder temini, piknik masaları temini gibi çalışmalar yürütüldü.

Tarsus Belediyesi’ne teşekkür eden muhtarlar, “Çalışmalardan çok memnunuz. İsteklerimizi birer birer yerine getiren Başkanımız Haluk Bozdoğan’a teşekkür ediyor, selamlarımızı iletiyoruz” diye konuştu.

Başkan Bozdoğan, köylerde yapılan çalışmaların artarak devam edeceğini belirterek şunları söyledi:

“Tarsus Belediyesi büyük ve güçlü bir belediyedir. Tüm köylerimize sorumluluğumuz gereği hizmet etmeye devam ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından vatandaşlarımızdan gelen istekleri not alıp muhtarlarımızı dinlemiştik. Alınan notlarımızı tüm birimlerimizle karşılamaya devam ediyoruz. İmkanlar ölçüsünde birçok talebi de sıraya koyduk. Her bir köyümüze ulaşacağımızdan hiçbir vatandaşımızın şüphesi olmasın. Tarsus Belediyesi her zaman yanınızda.’’

Kaynak: ANKA Haber Ajansı