Tarsus'daki Fahrettinpaşa Hemzemin Geçidi Yenilendi

Tarsus'daki Fahrettinpaşa Hemzemin Geçidi Yenilendi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, Devlet Demiryolları ile koordineli sürdürdüğüçalışma kapsamında, hemzemin geçitlerde bozuk zemin söküm ve yeniden asfaltlama faaliyetlerine devam ediyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, Devlet Demiryolları ile koordineli sürdürdüğü çalışma kapsamında, hemzemin geçitlerde bozuk zemin söküm ve yeniden asfaltlama faaliyetlerine devam ediyor.

Tarsus kent merkezinde bulunan 100. Yıl ve Gazipaşa kontrollü hemzemin geçitlerinde geçen hafta yürütülen çalışmanın benzeri, Fahrettinpaşa hemzemin geçidinde de yapıldı. Devlet Demiryolları ekipleri tarafından, raylı sistemin bulunduğu noktalarda revize ve düzenleme işlemi yerine getirildi. Büyükşehir Belediyesi ekipleri ise hemzemin geçidin üst yapısını oluşturan yıpranmış asfalt zemini söktü. Zemin iyileştirme ve sıkılaştırma faaliyetinin ardından sıcak asfalt serim işlemi yerine getirildi.

"ARTIK DAHA GÜVENLİ"

Hemzemin geçitte yapılan teknik çalışma ve zemin düzenleme işlemi ile trenlerin yanı sıra hem sürücülerin hem de özel gereksinimli bireyler ile diğer yayaların da güvenli geçiş yapmaları sağlandı. Kemalpaşa Mahallesi Muhtarı Ertan Ayhan, hemzemin geçitteki bozuk zeminin uzun zamandır sıkıntı yarattığını belirterek, “Fahrettinpaşa hemzemin geçidi, yoğun trafikten dolayı bozulmuştu. Bunun üzerine vatandaş talep iletti. Biz de yetkili birimlerle temasa geçtik. Şu an hemzemin revize edildi ve daha güvenli. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi bize yardımcı oldu ve sorun çözüldü” dedi.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı