Tarsus’ta Çocuklar Ata Binme Fırsatı Buldu

Tarsus’ta Çocuklar Ata Binme Fırsatı Buldu

Mersin Tarsus Belediyesi ve Türkiye Jokey Kulübü işbirliğiyle düzenlenen “Pony Atları Tarsus’ta” etkinliği ile çocuklar ata binme fırsatı buldu.

Mersin Tarsus Belediyesi ve Türkiye Jokey Kulübü işbirliğiyle düzenlenen “Pony Atları Tarsus’ta” etkinliği ile çocuklar ata binme fırsatı buldu.

Tarsus Belediyesi ve Türkiye Jokey Kulübü işbirliğinde yapılan “Pony Atları Tarsus’ta” etkinliği ile çocuklar ata bindiler. 75. Yıl Kültür Merkezi yanında düzenlenen etkinlikte çocuklar Pony cinsi atlara bindiler. Etkinlikte çocuklar at binmenin yanı sıra resim yapma, boyama gibi etkinlikler ile zaman geçirdi. Tarsus Belediyesi’nin ev sahipliğindeki etkinliğe 4-14 yaş grubundaki çocuklar ücretsiz olarak katıldı. Pony atlarla gezen çocuklar, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a teşekkür etti.

Belediye’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Başkanı Bozdoğan şunları kaydetti:

“Belediyemiz ve Türkiye Jokey Kulübü işbirliğinde çocuklar için güzel bir etkinlik düzenledik. Amacımız çocukların keyifli ve eğlenceli zaman geçirmelerini sağlamak oldu. Güzel ve renkli bir etkinlik oldu. Bununla birlikte çocuklara hayvan ve at sevgisini de aşılamak istiyoruz. Yüzlerce çocuğumuz hayatında ilk kez ata binme fırsatı buldu. Etkinliğimize katılan bütün aileler ve çocuklara teşekkür ediyorum.”

"ATLARDAN ARTIK KORKMUYORUM"

At binmeye gelen bir çocuk, “Atlardan ben korkarım biraz ama bazen de korkmam. Çok mutluyum şu an ata bineceğim için” dedi. Bir diğer çocuk ise, “Ben atlardan biraz korkuyorum ama şimdi birazcık alıştım” diye konuştu.

Bir başka çocuk ise “Ben bugünü çok sevdim ve artık atlardan da korkmuyorum” ifadelerini kullandı.

Bir ebeveyn ise “Duydular ‘Hemen gidelim, binelim’ dediler. Çok mutlu oldular. O yüzden teşekkür ediyoruz böyle bir şeye sebep oldukları için” dedi. Bir diğer ebeveyn ise “Belediye Başkanımızın çocuklar için böyle bir aktivite yapmasıçok güzel bir şey. Çocuklar atları seviyor. Getirdik, mutlu oldular” diye konuştu. Daha önce kızının hiç ata binmediğini söyleyen bir ebeveyn ise bu etkinlik için “İyi olduğunu düşünüyorum, çocukların farklı etkinlikler yaparak. Mesela kızım hiç ata binmemişti. İlk defa biniyor. O yüzden mutluyum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı