Tepebaşı'nda Düzenlenen Pişmiş Toprak Sempozyumu'nda Coşkun Sabah İle Nostalji Akşamı

Tepebaşı'nda Düzenlenen Pişmiş Toprak Sempozyumu'nda Coşkun Sabah İle Nostalji Akşamı

Tepebaşı Belediyesi 15. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu kapsamında bu kez usta sanatçı Coşkun Sabah kent sakinleri ile buluştu. Konserde Sabah, Eskişehirlilere nostalji dolu anlar yaşattı.

Tepebaşı Belediyesi 15. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu kapsamında bu kez usta sanatçı Coşkun Sabah kent sakinleri ile buluştu. Konserde Sabah, Eskişehirliler'e nostalji dolu anlar yaşattı.

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu konser programı kapsamında usta sanatçı Coşkun Sabah, Eski Eti Fabrika alanınında müzikseverlerle buluştu.

Sanatçıya Eskişehirliler adına teşekkür eden Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Güzel bir gecede birlikteyiz. Eskişehirliler de çok güzel ve bu alanları doldurmayıçok iyi biliyorlar. Müzik ve sanat kültürü çok yüksek bizim insanımızın, gelen sanatçının kıymetini bilen insanlar. Bir sempozyum alanımız var, yanında da müzik var ve bunu çok iyi değerlendiriyorlar. Bir yandan da artık insanlarımız moral arıyor. Bizim geçmişimizde çok güzel kültürler var, mesela 10 yıl boyunca rahmetli İnci Çayırlı’nın korosu kentimizde faaliyet gösterdi. Kendisini rahmet ve sevgi ile anıyorum. Eskişehir halkıçok farklıdır” diye konuştu.

Başkan Ataç, programa katılan vatandaşların, “En büyük başkan bizim başkan” tezahüratıüzerine ise “Sağ olun, sizin büyüklüğünüz bizleri buralara getiriyor. Başka bir şey değil. Bizlerin birbirimize yaklaşımımız, kentimize verdiğimiz değer olmasa bu makamlarda oturamayız. Eskişehir halkıçok farklıdır. Yeniliği seven, destekleyen bir halktır. Bu yüzden Eskişehir’in yıldızı, Türkiye’nin en üst seviyelerinde” dedi.

Başkan Ataç daha sonra Sabah’a çiçek takdim etti. Eskişehirliler'in başlangıcından sonuna kadar şarkılara eşlik ettiği nostalji dolu konser, alkışlar eşliğinde son buldu.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı