Torbalı'da Kurtuluşun 100. Yılına Görkemli Kutlama

Torbalı'da Kurtuluşun 100. Yılına Görkemli Kutlama

Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı bu yıl da bir dizi etkinlikle kutlandı. Torbalı Belediyesi'nin düzenlediği 7 Eylül KurtuluşŞenlikleri'ne ilgi yoğun olurken, kutlamalar dün akşam Melek Mosso konseri ile sona erdi.

Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı bu yıl da bir dizi etkinlikle kutlandı. Torbalı Belediyesi'nin düzenlediği 7 Eylül KurtuluşŞenlikleri'ne ilgi yoğun olurken, kutlamalar dün akşam Melek Mosso konseri ile sona erdi.

Torbalı Belediyesi, kutlamaların ilk gününü çocuklara ayırdı. Çocuklar için etkinlik alanı oluşturan Torbalı Belediyesi, Çizmeli Kedi isimli oyun ile çocuklara unutulmaz bir gün yaşattı.

Kutlamaların ikinci gününde ise Torbalı’nın yerel gruplarından Grup Gürültü sahne aldı.

Yoğun katılımın olduğu kutlamaların üçüncü gününde ise Şeref Şenki’nin Moderatör olduğu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Emin Elmacı, Öğretim Üyesi Dr. Ahmet Mehmetefendioğlu ve Araştırmacı-Yazar Yasin Kayış konuşmacı olarak katıldığı Torbalı’nın kurtuluşunu anlatan panel düzenlendi. Panelin ardından ise ünlü pop sanatçısıÖzhan Toksun, unutulmayan şarkılarını ilçe sakinleri için söyledi.

Kutlamaların dördüncü gününde ise Nostaljik Sinema Gecesi etkinliğinde Tarık Akan’ın başrol oynadığı‘Delisin’ isimli film, Torbalılar ile buluştu.

GÖRKEMLİ GALA MELEK MOSSO’DAN

Kutlamaların son günü ise görkemli bir galaya sahne oldu.

İlk olarak 7 Eylül Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Daha sonra ise eski belediye meydanında kutlama programı düzenlendi. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu programda, Torbalı Belediyesi Halk Oyunları ekibi gösteriler sundu. Saat 19.00’da ise motosikletlerin, yunus ekiplerinin ve belediye araçlarının katılımı ile ilçe genelini kapsayan bir kortej düzenlendi. Kortejin hemen ardından ise ünlü sanatçı Melek Mosso Torbalılılar ile buluştu. Mosso, on binlerce kişinin katıldığı konserde söylediği şarkılar ile ilçe sakinlerine unutulmaz bir gece yaşattı.

TEKİN: “KURTULUŞUMUZUN 100. YILI KUTLU OLSUN”

Konserde Torbalı'da olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Melek Mosso, “Torbalı’nın kurtuluşunun 100. Yılı kutlu olsun. Bu önemli günde sizlerin karşısına beni çıkardığı için Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’e ve Torbalı Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” dedi.

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin ise “Kıymetli hemşehrilerim sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Kurtuluş Bayramımızda düzenlediğimiz Melek Mosso konserinde alanlara sığmayan on binlerce vatandaşlarıma gönülden ve yürekten teşekkür ederim. Bizleri kırmayarak konserimize katılan değerli sanatçımız Melek Mosso’ya da çok teşekkür ederim. Kurtuluşumuzun 100. yılı kutlu olsun” diye konuştu.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı