Turgutlu Belediye Başkanı Akın'dan İnceleme Turu

Turgutlu Belediye Başkanı Akın'dan İnceleme Turu

Turgutlu Belediye BaşkanıÇetin Akın gün içerisinde pek çok noktada ziyaretlerini gerçekleştirdi. Akın’a ziyaretleri sırasında Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan ve Evren Erbaş eşlik etti.

Turgutlu Belediye BaşkanıÇetin Akın gün içerisinde pek çok noktada ziyaretlerini gerçekleştirdi. Akın’a ziyaretleri sırasında Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan ve Evren Erbaş eşlik etti.

Turgutlu Belediye BaşkanıÇetin Akın, günün ilk ziyaretini geçtiğimiz günlerde elektrik kontağından çıkan yangın sonucu evi yanan İn Ailesine gerçekleştirdi. Akın ziyarette İn Ailesine geçmiş olsun dileklerini ileterek yanan evde incelemelerde bulundu. Akın yangın mağduru aileye gerekli yardımın yapılması talimatını verdi.

TURGUTLU STADYUMU ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ

Başkan Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan ve Evren Erbaş ile birlikte Turgutlu Stadyumu'nda devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Akın, Turgutlu Stadyumu’nda, inşaat faaliyetlerine tüm hızıyla tekrar başlandığının ve stadyumun dört ay içerisinde hazır hale getirileceğinin bilgisini paylaştı.

Turgutlu Stadyumu çalışmalarını değerlendiren Turgutlu Belediye BaşkanıÇetin Akın, “Yapımı uzun zamandır süren Turgutlu Yeni Stadyumu'ndayız. Stadyumun bitirilmesi ile ilgili geçen haftalardaki yaptığımız hamleler sonuç verdi. Bugün itibariyle de yapılan işleri kontrol etmek amacıyla Belediye Başkan Yardımcılarımız ile birlikte stadyumumuza geldik. Biliyorsunuz Turgutlu Belediyesi Şehir Meclisi’nde bir açıklamam olmuştu. Yasal sürecin başlatıldığını cezai işlemlerin gecikme anlamında her geçen gün uygulanacağını söylemiştik. Bu sözümüzü de yerine getirdik. Cezai işlemler uygulandı. Sonrasında da inşaatın yapımına hızlı bir şekilde başlandı. Bir aksilik olmazsa eksik kalan işler ve yapılacak olan işler ile ilgili sözleşmeler imzalandı. Müteahhit firmanın dört aylık taahhüdü oldu bize. Bu dört ay içerisinde stadın ivedi bir şekilde bitirilmesi ile ilgili kararlarımızı aldık. Süreci hızlı bir şekilde hem bizim nezaretimizde takip ederek hem müteahhit firmanın vermiş olduğu sözler itibariyle de birlikte iş birliği içerisinde nihai sona erdirmek için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

Başkan Akın ve Başkan Yardımcıları son olarak Turgutlu’da kurulan Orta Ölçekli Sanayi Sitesi'nin devam eden çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Turgutlu Belediye BaşkanıÇetin Akın, “Saha çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yine Turgutlu'muza çok önem verdiğimiz ve istihdamın önünü açacak olan Orta Ölçekli Küçük İşletmeler Yapı Kooperatifi'ndeyiz. Bu projeye göreve geldiğimiz ilk andan itibaren desteğimiz devam ediyor. İnşaatımız da çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Hedefimiz 2023 yılının sonunda bu işletmeleri tamamen faaliyete geçirmek. İnşaatımız bittiğinde ve faaliyete geçtiğinde Turgutlu'muza 6-7 bin istihdam yaratacak. Biz de bunun hamiliğini yapıyoruz. Projelerimizden gelen bütün katkıyı belediye olarak sunuyoruz. Turgutlu'muza hızlı bir şekilde kazandıracak olduğumuz bu projenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı