Turgutlu Belediyesi'nin En Büyük Yatırımı Sanayiçarşısı’nın Temeli Atıldı

Turgutlu Belediyesi'nin En Büyük Yatırımı Sanayiçarşısı’nın Temeli Atıldı

Turgutlu Belediyesi'nin en büyük yatırımı olan Sanayi Çarşısı Projesi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Belediye BaşkanıÇetin Akın, “Turgutlu’muzun kurtuluşunun 100. yılında kentimize bu önemli yatırımı kazandırıyor olmanın tarifsiz gururunu, heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Turgutlu Belediyesi'nin en büyük yatırımı olan Sanayi Çarşısı Projesi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Belediye BaşkanıÇetin Akın, “Turgutlu’muzun kurtuluşunun 100. yılında kentimize bu önemli yatırımı kazandırıyor olmanın tarifsiz gururunu, heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Temel atma törenine, CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban’ın yanı sıra Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, siyasi partilerin temsilcileri, Turgutlu Belediye Başkan Yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, Evren Erbaş, Mithat Erden, Turgutlu Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar, stk, dernek ve oda başkanları, Turgutlu Belediyesi Daire Müdürleri ve personeli katıldı.
“SANAYİÇARŞISI PROJESİ 94 MİLYON TL’LİK YATIRIMLA TURGUTLU BELEDİYESİ'NİN EN BÜYÜK YATIRIMI”
Sanayi Çarşısı Projesi'nin temel atma töreninde konuşma yapan Turgutlu Belediye BaşkanıÇetin Akın, “Sanayi Çarşısı projemiz 94 milyon TL’lik yatırımla Turgutlu Belediyesinin en büyük yatırımı. Turgutlu’muzun kurtuluşunun 100. yılında kentimize bu önemli yatırımı kazandırıyor olmanın tarifsiz gururunu, heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
“HEMŞEHRİLERİMİZ 30 YIL SONRA YENİDEN HİZMET DÖNEMİİLE BULUŞTU”
Konuşmasında “31 Mart 2019’da Turgutlu’muzda yeni bir dönem başladı, hemşehrilerimiz 30 yıl sonra yeniden hizmet dönemi ile buluştu. Biz, göreve geldiğimiz ilk günden itibaren betona değil, insana, bu kentin bugününe, geleceğine yatırım yaptık, yapmaya da devam ediyoruz” diyen Başkan Çetin Akın, yapılan çalışmalar, hayata geçirilen projeler hakkında bilgiler aktardı.
Başkan Akın, gelecek dönemde Mustafa Kemal Mahallesi Taziye Evi ve Çocuk Kültür Sanat Merkezi, Urganlı Düğün Salonu, Cuma Pazarı, Selvilitepe Spor Salonu, Çepnidere ve Çepnibektaş Mahallelerine cemevi, halı saha, düğün salonu ve çok amaçlı salon, Selvilitepe Mahallesine cemevi ile kültür ve sanat merkezi, Derbent Mahallesinde sokak hayvanları için rehabilitasyon merkezi, sera ve hayvan pazarı projelerinin kazandırılacağını da söyledi.
“TURGUTLU HALKI ARASINDA GÖNÜL BAĞI OLUŞTURAN BELEDİYE BAŞKANIMIZA CANIGÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDERİM”
Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, yaptığı konuşmada, “Yıllar sonra Turgutlu’muza sosyal demokrat belediyeciliği, halkçı belediyeciliği yeniden getiren, yapmış olduğu hizmetlerle ve çalışmalarla Turgutlu halkı arasında gönül bağı oluşturan Belediye Başkanımız Başkan Çetin Akın’a canıgönülden teşekkür ediyorum” sözleriyle Turgutlu Belediye BaşkanıÇetin Akın’a, Turgutlu Belediyesi Başkan Yardımcılarına, Turgutlu Belediyesi Meclis Üyelerine ve personeline teşekkür etti.
Başevirgen, konuşmasınışöyle sürdürdü:
“Her şey güzel olacak demiştik; İstanbul’da, Ankara’da, 11 büyükşehir belediyemizde, Akhisar’da, Alaşehir’de, Saruhanlı’da her şey çok güzel olduysa Turgutlu’da da her şey çok güzel oluyor ve çok güzel olmaya da devam edecek. Sanayi Çarşısı projesinin Turgutlu’muza hayırlı olmasını diliyorum.”
“ÇETİN AKIN’IN BAŞARILARIYLA GURUR DUYUYORUZ”
CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban ise “Çetin Akın, Başkanımın başarılarıyla gurur duyuyoruz. Çetin Akın Millet İttifakı’nın başkanı olarak sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getiriyor. Halkçı belediyeciliği en iyi şekilde yapan, milletle el ele olan, halka dokunan, kimsesizlerin kimsesi olan, dürüst, şeffaf, hesap verebilir bir anlayışla belediyeyi yöneten Çetin Akın Başkanımıza ve tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“BAŞKANIMIZ VE EKİBİ SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINA SAHİP BİR BAŞKAN VE EKİBİ NE YAPIYORSA ONLARI YAPIYORLAR”
Sanayi Çarşısı Projesinin temel atma töreninde konuşan CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel ise şunları söyledi:
“Turgutlu Belediye Başkanımız Çetin Akın ile Sanayi Çarşısı Projesinin temel atma töreninden önce yürütülmekte olan projelerini inceledik. Birkaç metre yükselmiş binalar bekliyordum ama daha 6 ayı dolmamış olan Taziye Evi ve Çocuk Kültür Sanat Merkezi’nin Turgutlu Belediyesi'nin öz kaynaklarıyla, borçlanmadan ve birilerine rant devşirmeden açılış aşamasına geldiğini gördüm. Bunun için Turgutlu Belediyesi Meclis Üyelerimize, Belediye Başkan Yardımcılarımıza, Turgutlu Belediyesinin çok değerli emekçilerine ve takımın kaptanı Başkanımız Çetin Akın’a yürekten teşekkür ederim. Çetin Akın Başkanımız ve ekibi, sosyal belediyecilik anlayışına sahip bir başkan ve ekibi ne yapıyorsa onları yapıyorlar. Hem de belediye meclisinde çoğunluğumuzun olmamasına, büyükşehir belediyesine giden projelerin büyükşehir belediye meclisinde çoğu zaman geri çevrilmesi ya da tuhaf pazarlıklara alet ediliyor olmasına rağmen var güçleriyle çalışıyorlar. Turgutlu’nun 30 yılı bulan hizmet odaklı belediyecilik özleminin son bulduğu bu süreçte, hizmet dönemin yüzde 70’i tamamlandı. Kalan yüzde 30’luk dönemde belediyenin devam etmekte olan ve dönem sonuna kadar yapılması planlanan projeleriyle dokunmadığımız mahalle kalmayacak. Bütün zorluklara rağmen son derece iyi bir noktaya getirdiğimiz hizmetleri bir buçuk yılın sonunda çok büyük başarılarla taçlandıracağız.”
Sanayi Çarşısı Projesinin temel atma töreni, konuşmaların ardından butona basılmasıyla sona erdi.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı