Turgutlu'da Makedonya Ve Azerbaycan Rüzgarı Esti

Turgutlu'da Makedonya Ve Azerbaycan Rüzgarı Esti

Turgutlu Belediyesi Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve KurtuluşŞenlikleri'nin ikinci gününde düzenlenen Makedonya ve Azerbaycan Kültürleri Gecesi renkli anlara sahne oldu.

Turgutlu Belediyesi Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve KurtuluşŞenlikleri'nin ikinci gününde düzenlenen Makedonya ve Azerbaycan Kültürleri Gecesi renkli anlara sahne oldu.

Turgutlu Belediyesinin ev sahipliğinde 30 Ağustos-7 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen Zafer Bayramı, Bağ Bozumu ve KurtuluşŞenlikleri'nde Makedonya ve Azerbaycan rüzgarı esti. Makedonya ve Azerbaycan Kültürleri Gecesi, Orta Park Saat Kulesi önünden kortej yürüyüşü ile başladı. Turgutlu Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile Azerbaycan Kültür Derneği Turgutlu Şubesi iş birliğiyle 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nda düzenlenen gecede, Ekrem-Erşan ikilisi, Aybüke, Güreler Rumeli Göçmenleri Derneği Halk Oyunları Topluluğu, Rumeli Gültekin, Bando Malta, CK Dans Factory, Arzu Kurbani, Muhsin Kurbani, Arash Nazari, Azer Aliyev, Azer Gaffarzade ve Kafkas Dans Grubu'nun konser ve gösterileri büyük beğeni topladı.

“TURGUTLU’YU HEMŞEHRİ DERNEKLERİMİZLE BİRLİKTE ORTAK AKILLA YÜRÜTÜYORUZ”

Sahnede konuşma yapan Turgutlu Belediye BaşkanıÇetin Akın, şunları söyledi:

“Seçim sahalarında bir söz vermiştim; ‘Belediye başkanlığını kazanırsam kapım bütün hemşehrilerime açık olacak. Hangi partiye oy verdiğinizi, kadın mısınız, erkek misiniz, alevi misiniz, sünni misiniz, Laz mısınız, Çerkez misiniz, Türk müsünüz, Kürt müsünüz?’ diye sormayacağım demiştim. Üç buçuk yıldır bu sözümde duruyorum. Türkiye’de olmayan geceler yaşıyoruz. Bundan sonra daha da güzellerini yaşatacağım. Bunları yaparken tabii ki yalnız değilim. Belediye Başkan Yardımcılarımız, meclis üyelerimiz var ama en kıymetlisi hemşehri dernekleri başkanlarımız var. Kendileriyle ayda bir kez kahvaltıda buluşuyoruz. Turgutlu’da yaptığımız icraatları anlatıyor, fikir alışverişlerinde bulunuyoruz ve ortak akılla yönetmeye çalışıyoruz. Bunun sonucunda da Turgutlu Belediyesi, Türkiye’deki belediyelerin içerisinde kredisi en yüksek belediye haline geldi. Bunu hepimizin ortak aklıyla başardık. Turgutlu halkının bir kuruşunu bile hiçbir kimseye yedirmeyeceğimin ve yemeyeceğimin sözünü vermiştim. Bu sözümüzde de duruyoruz. Allah’a çok şükür alnımız ak, başımız dimdik. Bize oy veren, gönül ve destek veren tüm hemşehrilerimin başlarınıöne eğdirmeden dimdik yürütüyoruz. Makedonya ve Azerbaycan Kültürleri Gecesi’nde bizlere çok güzel anlar yaşatan sanatçı kardeşlerime, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

“TURGUTLU HALKI İLE BİRLİKTE OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM”

Makedonya ve Azerbaycan Kültürleri Gecesi’ne katılan Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İl Başkanı Semih Balaban ise bu gecede Turgutlu halkı ile birlikte olmaktan dolayı gurur duyduğunu belirterek Başkan Çetin Akın başta olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

ARZU KURBANİ’DEN BAŞKAN ÇETİN AKIN’A TEŞEKKÜR

Makedonya ve Azerbaycan Kültürleri Gecesi’nin sonunda sahneye çıkan Arzu Kurbani ise “Başkanımız Çetin Akın’a sanata verdiği desteklerden ve birleştirici tavrından dolayıçok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

"ÇOCUKLARIMIZ GÜLÜYOR, HER ŞEY GÜZEL OLUYOR"

"Birlikte Oynayalım" Müzikli Danslı Sokak Tiyatrosu ise Dağyeniköy ve Kabaçınar Mahalleleri'nde çocuklarla buluştu. Eğlenceli anların yaşandığı oyunda çocuklar keyifli vakit geçirdi. Başkan Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Evren Erbaş da oyunu çocuklarla birlikte izledi.

Başkan Çetin Akın, "Çocuklarımız gülüyor, her şey güzel oluyor. Şenliklerimizin eğlenceli programlarından biri olan, Birlikte Oynayalım müzikli danslı sokak tiyatrosu programımızın ilk gününde Dağyeniköy ve Kabaçınar Mahallelerimizdeydik. Çocuklarımızla çok keyifli ve unutulmaz vakitler geçirdik. Bu güzel etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim. 6 Eylül tarihine kadar tiyatro ekibini kırsal ve merkez mahallelerimizde evlatlarımızla buluşturacağız" dedi.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı