Yenimahalle Belediyesi, 60 Öğrenciye Kucak Açtı

Yenimahalle Belediyesi, 60 Öğrenciye Kucak Açtı

Yenimahalle Belediyesi şehir dışından gelip yurtlara yerleşemeyen 60 üniversite öğrencisine, temiz ve güvenli bir ortamda konaklama fırsatı sundu.

Yenimahalle Belediyesi şehir dışından gelip yurtlara yerleşemeyen 60 üniversite öğrencisine, temiz ve güvenli bir ortamda konaklama fırsatı sundu.

2022-2023 eğitim öğretim yılında 60 öğrenci, Yenimahalle Belediyesi misafirhanelerinde ücretsiz kalarak eğitimini sürdürecek.

"EN BÜYÜK PROBLEMİMİZ BARINMA"

Türkiye’nin faklışehirlerinden Ankara’ya gelerek barınma sorununu Yenimahalle ile aşan üniversite öğrencileri, şu açıklamayı yaptı:

“KYK’ya bağlı yurtlara başvurduk ama kapasite doluluğundan yer bulamadık. Son dönemde yaşanan kira artışları ve ev sahiplerinin öğrencilere ev vermemesinden dolayı ev bulma şansımız yok. Evini öğrenciye kiralamayı kabul eden ev sahipleri ise evi piyasasından çok daha yüksek fiyata kiraya veriyor. Ankara’ya gelmeden önce internetten ev bulmaya çalışırken, Yenimahalle Belediyesi’nin misafirhane açtığınıöğrendik. Başvurumuzu yaptık ve misafirhaneye yerleştik. Böylesine anlamlı ve öğrencilere faydalı bir hizmete imza attığı için Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Eğitim hayatımızda karşılaşacağımız en büyük problemlerinin başında barınma geliyor. Fethi Başkanımız sayesinde bu sorunu çözdük.”

"EĞİTİME VERDİĞİMİZ DESTEĞİ SÜRDÜRECEĞİZ"

Türkiye’nin aydınlık yarınlara ilerlemesi için eğitime önem verilmesi gerektiğini belirten Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Türkiye ekonomik olarak çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Evlatlarıüniversitede okuyan ailelerimiz bu sıkıntıdan büyük oranda payını alıyor. Ev kiraları bir iki yıl öncesine göre en az 3-4 kat artmış durumda. Bu süreçte yurt bulamayan ve ev kiralamak için durumu olmayan öğrencilerimize destek olmak istedik. Gençlerimiz bu ülkenin aydınlık geleceğidir. Yenimahalle Belediyesi olarak öğrencilerimize eğitim hayatında sunduğumuz desteği sürdüreceğiz” diye konuştu.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı