Yenimahalle’de Açık Hava Sinema Günleri Başladı

Yenimahalle’de Açık Hava Sinema Günleri Başladı

Yenimahalle Belediyesi’nin ‘Açık Hava Sinema Günleri’ başladı. ‘Bergen’ filmi 27 Ağustos Cumartesi gününe kadar Yenimahallelilerle buluşacak.

Yenimahalle Belediyesi’nin ‘Açık Hava Sinema Günleri’ başladı. ‘Bergen’ filmi 27 Ağustos Cumartesi gününe kadar Yenimahallelilerle buluşacak.

Yenimahalle Belediyesi’nin “Açık Hava Sinema Günleri” başladı. 6 milyona yakın sinemaseverin izlediği gişe rekortmeni “Bergen”, Filmi 27 Ağustos Cumartesi gününe kadar ücretsiz olarak 11 ayrı noktada Yenimahallelilerle buluşacak.İlki Batıkent Murat Karayalçın Kent Meydanı’nda Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve eşi Azize Yaşar’ın ev sahipliğinde yapılan film gösterimi, yüzlerce Batıkentliye keyifli bir gece yaşattı.

“YENİMAHALLE KÜLTÜRÜN VE SANATIN MERKEZİDİR”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle sakinlerinin aileleri ile birlikte huzurlu ve mutlu bir yaz geçirmeleri için her yıl düzenlediğimiz gibi bu yıl da açık hava sinema gösterimleri düzenliyoruz. Yenimahalle kültürün, sanatın, sosyal yaşamın merkezidir. Yenimahallelilerin kültürel ve sosyal etkinliklerden eksik kalmaması için tüm imkanlarımızı seferber ediyor, gece gündüz çalışıyoruz. Yenimahalle’yi ve ilçemdeki bütün vatandaşlarımı seviyorum. Yaz boyunca sürecek açık hava sinema gösterimlerinde tüm ilçe sakinlerine iyi seyirler diliyorum” diye konuştu.

27 AĞUSTOS’A KADAR 11 MAHALLEDE BERGEN GÖSTERİLECEK

Bergen film gösterimi, 27 Temmuz’da Ragıp Tüzün Parkı’nda, 29 Temmuz’da İlkyerleşim Mahallesi Türkmeneli Parkı’nda, 3 Ağustos’ta Barış Mahallesi Demetevler Parkı’nda, 5 Ağustos’ta Gazi Mahallesi’nde, 8 Ağustos’ta Şentepe Abdurrahman Oğultürk Pazaryeri’nde, 11 Ağustos’ta Ata Kapalı Pazaryeri’nde, 15 Ağustos’ta Ergazi Pazaryeri’nde, 17 Ağustos’ta Beştepe Mahallesi’nde, 19 Ağustos’ta Uğur Mumcu Mahallesi Andaç Pazaryeri’nde ve 27 Ağustos’ta Yakacık Kültür Merkezi’nde Yenimahallelilerle buluşmaya devam edecek.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı